1. Taraflar

a. SATICI: Tedarrik
Ünvanı: Sancak Global Gıda Dış Ticaret Limited Şirketi
Adres: Zafer Mahallesi, Adile Naşit Bulvarı, No:62, Haramidere, Esenyurt, İstanbul
Telefon: +90 (212) 423 06 85
Telefon: +90 (212) 423 06 95

b. ALICI: MÜŞTERİ
Adı Soyadı / Firma Adı:
Adres:
Telefon:

2. SÖZLEŞMENİN KONUSU VE KAPSAMI

İşbu sözleşmenin konusu, müşterinin Tedarrik’e ait www.tedarrik.com sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün/ürünlerin satışı ve teslimi ile ilgili tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

3. SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN/ÜRÜNLER

a. Ürünlerin cinsi ve türü, miktarı, marka/modeli, rengi, vergiler dahil satış bedeli ve diğer tüm sipariş detayları, ödeme sonrası eposta adresinize iletilecektir.
b. Kargo Bedeli: Ücretsiz

4. TESLİM YERİ ve ZAMANI

a. Teslimat Bilgileri:
Teslim Edilecek Kişi:
Teslimat / Fatura Adresi:
Teslimat Zamanı: 3 iş günü içinde

b. Müşteri tarafından bedeli tam ve eksiksiz olarak ödenen ürünler, ödemenin tamamlanmasından sonra müşterinin yukarıda belirtmiş olduğu adrese kesin bir süre sayılmamakla birlikte 3 iş günü içerisinde teslim edilecektir. Ancak siparişi verilen ürünlerin stoklarda olmaması veya müşterinin teslimat adresini değiştirmesi gibi nedenlerden dolayı süresi içerisinde teslim edilemeyen ürünlerden Sancak Global Gıda Dış Ticaret Limited Şirketi sorumlu tutulamaz.

c. www.tedarrik.com’dan kredi kartı (Visa, MasterCard vb.) ile alışveriş yapılabilir. Kredi kartı ile verilen siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından gerekli tahsilatın yapıldığı ve Tedarrik banka hesaplarına ulaştığı belirlenen andır. Ödemeli gönderi ya da posta çeki gibi müşteri hizmetleri ile görüşülmeden gerçekleştirilen ödeme yöntemleri kabul edilmez.

d. Tedarrik, müşterinin vermiş olduğu teslimat adreslerini doğrulamakla ve kontrol etmekle yükümlü değildir. Müşterinin vermiş olduğu adrese yapılan teslimattan müşteri sorumlu olup 3. Kişi/Kurumlara yapılan teslimat işbu sözleşme belirtilen sürelerin uzaması ve teslimatın yapılmamış olması anlamında yorumlanmaz ve müşterinin işbu sözleşmeden kaynaklanan sorumluluklarını kaldırmaz.

5. ÖDEME

a. Müşteri, Sipariş etmiş olduğu ürünlere ait bedeli ve varsa gönderim masraflarını tam ve eksiksiz olarak Sancak Global Gıda Dış Ticaret Limited Şirketi hesabına ödemeyi taahhüt eder. Müşteri, ödemeyi kredi kartları ve banka kartları ile yapabileceği gibi, havale/eft yöntemiyle de yapabilir.

b. Tedarrik, faaliyette olduğu bölgelerde ürün satış ve sevk işlemi yapacak olup, faaliyette olmadığı bölgelerde ve/veya standart dışı boyutlarda veya ağırlıklardaki ürün gönderimlerinde ekstra kargo / ulaştırma ücreti talep etme hakkına sahiptir.

6. ÜRÜN İADESİ

a. Firmamızdan kaynaklanan ürün kalitesi ile ilgili durumlarda müşteriden ürün iadesi alınır.

b. Müşteriden ürün iade talebi alındığında satış temsilcisi müşteriyi ziyaret eder ve ürünü görür.

c. Ürünün belirlenmiş olan iade şartlarına uygun olması durumunda Tedarrik iade talimatı gereğince yetkililerin onayının alınması akabinde ürün iade alınır

d. Müşterinin ürün iade hakkını kullanılabilmesi için ürünlerin orijinal ambalajının açılmamış ve zedelenmemiş olması gerekmektedir. Müşteri, iade ve değişim işlemleri için +90 (212) 423 06 85 no’lu telefondan müşteri temsilcilerine bilgi vermelidir. Müşteriye yönlendirilecek Tedarrik satış temsilcisinin iade/değişim formunu düzenlenmesi gerekmektedir.

e. Müşteri, iade edilen ürünler için, (ürün birim fiyatı +KDV) şeklinde iade faturasını da ürünlerle birlikte göndermek yükümlülüğü altındadır.

f. Ürün iadesi için, durum öncelikli olarak müşteri hizmetlerine iletilmelidir. Ürünün iade olarak gönderilmesi bilgisi, www.tedarrik.com yetkilileri tarafından müşteriye iletilir. Tarafımıza ulaşan ürün belirtilen koşulları sağladığı takdirde iade olarak kabul edilir, ödemesi kredi kartınıza/hesabınıza yapılır. Kredi Kartına yapılan iadelerin kredi kartı hesaplarına yansıma süresi ilgili bankanın tasarrufundadır.

g. Müşteri, sipariş etmiş olduğu ürünlerin teslimi sırasında ayıp ve eksiklik kontrolü yapmakla mükelleftir.

h. Müşteri, teslim edilen ürünler içerisinde açıkça görülen bir ayıp olması halinde 7 gün içerisinde derhal durumu Tedarrik’e ihbar edeceğini aksi halde teslim edilen ürünü ayıplı hali ile kabul ettiğini beyan eder.

i. Müşteri, teslim edilen ürünlerde açıkça görülmeyen (gizli) ayıplara karşı denetim ve kontrol yükümlülüğünü sağlayacağını, teslim tarihinden itibaren 7 gün içerisinde ürünlerde bir ayıp tespit etmesi halinde derhal Tedarrik’e yazılı ihbar edeceğini aksi halde ürünü ayıplı hali ile kabul ettiğini beyan eder.

j. Müşteri, ayıp ihbarı ile birlikte İade Formunu doldurarak, ürünü teslim almış olduğu şekli ile tam ve eksiksiz olarak Tedarrik’e göndermekle mükelleftir.

k. Tedarrik, usulüne uygun olarak yapılan ihbar ve ürünün teslimi ile birlikte gerekli kontrolleri yaparak müşterinin beyanlarında haklı olduğunun anlaşılması halinde ayıplı ürünü değiştirerek müşteriye tüm masrafları karşılamak üzere teslim eder.

l. Müşterinin, iade etmiş olduğu ayıplı ürünün stoklarda kalmaması ya da benzeri nedenler ile ayıpsız ürün ile değiştirme imkânı olmadığı halde Tedarrik ürün bedelini müşteriye faiz ödemeksizin iade edeceğini beyan eder. Bu durumda müşteri iade faturası kesmek ve Tedarrik’e ulaştırmak zorundadır.

m. Kredi Kartı yapılan ödemelerde iade bedeli kullanılan kredi kartına iade edilecek olup, bankalardan kaynaklanan gecikmelerden Tedarrik sorumlu tutulamaz.

n. Ürün/Malların iadesinde vergi usul kanunu ve yönetmelik hükümleri saklı olup müşteri ve Tedarrik işbu hükümlere riayet etmekle mükelleftir.

o. Müşteri, satın almış olduğu ürünün kurulum/destek gerektirmesi halinde sadece yetkili servis tarafından müdahale edilmesi gerektiğini bildiğini aksi halde yetkisiz kişilerce yapılan müdahale nedeni çıkabilecek her türlü sorun/uyuşmazlıkta Tedarrik’i sorumlu tutamayacağını kabul ve beyan eder.

7. GİZLİLİK

a. Taraflar, iş bu sözleşme gereği birbirleri hakkında elde ettikleri ticari sırları 3. kişilerle paylaşmamakla yükümlü olduğunu, aksi halde doğacak zararlardan sorumlu olduğunu kabul beyan ve taahhüt ederler.

b. Müşteri, iş bu sözleşmeyi imzalamakla Tedarrik’e ait www.tedarrik.com adresli internet sitesinde yer alan gizlilik sözleşmesini kabul etmiş sayılacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

8. MÜCBİR NEDENLER

a. Genel seferberlik, grev, deprem, sel, satıcının barındırma, lojistik, ulaşım ve veri tabanında meydana gelebilecek arızalar/kesilmeler gibi satıcıdan kaynaklanmayan nedenler mücbir neden olarak kabul edilecektir. Bu durumda Tedarrik iş bu sözleşme ile yüklenmiş olduğu edimleri tek taraflı olarak yerine getirmekten ödenen bedelin iadesini yaparak tazminatsız olarak kaçınabilir.

b. Mücbir nedenin 20 günden fazla sürmesi halinde müşteri işbu sözleşmeyi fesih ederek bedelin iadesini talep etmek hakkına sahiptir. Sistem hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarından www.tedarrik.com sorumlu değildir. Buna istinaden satıcı, internet sitesindeki sistemden, dizayndan veya yasadışı yollarla internet sitesine yapılabilecek müdahaleler sebebiyle ortaya çıkabilecek tanıtım, fiyat hatalarından sorumlu değildir.

9. SÖZLEŞMENİN FESHİ

a. Tedarrik, sipariş edilen ürünlerin stokta bulunmaması, müşterinin ödeme yükümlülüklerini yerine getirmemesi ve müşterinin işbu sözleşmede belirtilen adresine teslimat yapılamaması halinde sözleşmeyi tek taraflı ve tazminatsız feshetme hakkına sahiptir. Bu durumda Tedarrik, eğer müşteri tarafından ödeme yapılmışsa ürün bedelini müşteriye iade edecektir.

b. Sözleşmenin müşterinin kusuru nedeni ile feshedilmesi halinde teslimat masrafları müşteriye aittir.

c. Müşteri, Tedarrik’in işbu sözleşmeden kaynaklanan yükümlüklerini yerine getirmediği takdirde yazılı bildirim yaparak 7 gün içerisinde üzerine düşen yükümlülüklerini yerine getirmesini talep edecektir. Bildirime rağmen Tedarrik’in yükümlülüklerini yerine getirememesi halinde müşteri işbu sözleşmeyi feshederek ürün teslim edilmiş ise ürünü iade ederek, iade faturası kesmek şartıyla ödenen bedelin iadesini isteyebilir. Tedarrik’in kusuru nedeni ile fesih halinde ürün teslimat ve her türlü masraf müşteriye aittir.

d. Yetkiler:

a1. Tedarrik, sitesinin çalışmasını geçici bir süre ile sınırlı olmak kaydıyla veya tamamen durdurabilir. Sistemin geçici süre veya tamamen durmasından dolayı müşteri üyelerinin veya üçüncü kişilerin uğrayacağı zarardan Tedarrik hiçbir şekilde sorumlu olmayacaktır

a2. www.tedarrik.com adresi üzerinden satışa sunulan ürünlerin fiyatlarını, ürün özelliklerini, teslim şeklini ve teslim şartını, belirlemeye ve değiştirmeye Tedarrik yetkilidir. Sipariş girildikten sonra Tedarrik yukarıda belirtilen değişiklikleri yapabileceği gibi sipariş iptali seçeneğini de kullanabilecektir. Sistem üzerinden yapılan satışlar tamamı ile Tedarrik’in stok yapısı ile sınırlıdır. Tedarrik siparişi aldıktan sonra, bu siparişi iptal ederek, müşterinin ödemiş olduğu tutarı iade eder. MÜŞTERİ BAŞKACA HAK VE TAZMİNAT TALEP EDEMEYECEKTİR.

a3. Bu sözleşme ve bu sözleşmeye ek sözleşmeler ile belirlenen kredi kartı, kullanımı ile ilgili Tedarrik tek taraflı olarak, herhangi bir kredi kartı kullanımını iptal etme hakkına sahiptir.

a4. Tedarrik sistem üzerinden almış olduğu siparişleri istediği kargo veya diğer taşıma araçları ile müşteri ulaştırabilir.

a5. Tedarrik, açık hesap çalışan ve/veya kredi limitleri yetersiz olan, hakkında bir çok kesinleşmiş icra takibi bulunan ve/veya iflas etmiş, mevcut kredi limitleri yeterli ve/veya kredi kartı limiti onaylanan müşterilerinin gerekli gördüğü takdirde alış veriş yapma hakkını kaldırma yetkisine sahiptir.

10. DELİL SÖZLEŞMESİ

Taraflar arasında doğan/doğabilecek her türlü ihtilafta Tedarrik’in ticari defter, kayıt ve belgeleri ile bilgisayar, telefon – faks kayıtlarının, mikrofilmlerinin, e-posta yazışmalarının H.M.K md. 193 gereğince kesin delil hükmünde olacağını müşteri gayrikabil-i rücu kabul, beyan ve taahhüt etmektedir.

11. YETKİLİ MAHKEME

Taraflar, işbu sözleşmeden kaynaklan uyuşmazlıklarda İstanbul Mahkemeleri ve İcra Daireleri’nin yetkili olduğunu kabul ederler.

İşbu sözleşme müşterinin ödeme yapmasından önce taraflar arasında elektronik ortamda düzenlenmiş ve SATIŞ ESNASINDA ALICI TARAFINDAN ONAYLANMIŞTIR.

SATICI: Sancak Global Gıda Dış Ticaret Limited Şirketi
MÜŞTERİ:
TARİH: …